HARP

Харьковский Карп

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]



Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 3 ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: Вт фев 18, 2020 21:06 
Не в сети
Сазан
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Чт окт 16, 2008 18:59
Сообщения: 142
Откуда: Харків
Возраст: 59
Благодарил (а): 3 раз.
Поблагодарили: 56 раз.
Риболовлі нема, зимова непогода, поспілкуватись на форумі нема про що ... А давайте я вас розважу. Так от, про засоби та методи риболовлі вже сказано, написано та відзнято різного відео так багато, що здається відомо абсолютно все, і нічого нового бути не може, а лише переказування одного й того самого та повчання новачків. А я хочу вас здивувати. І, думаю, що здивую й бувалих. Бо нічого подібного, наприклад, я ніколи не чув і не бачив, у тому числі і на безмежних просторах інтернету. Справа у тому що це моє know-how, моє і мого батька. А первинний винахід не наш, але про нього я теж згадаю.
Почну здалеку. Є у мене будиночок біля самого синього моря (яке воно в біса синє, воно зелене та каламутне), ну майже на березі. Живе там мій батько. Щоправда буваю я там лише у літку, та й то кілька днів на рік. Увесь час, коли є погода, віддається рибальству. До 14-го року з рибою все було відносно добре, аж після риби не стало. Риба - то бички та тараня, іноді пелінгас, шемая (вона у Червоній книзі) тощо. Ще раз наголошую - відносно добре. Бо що то за риба: бички та тараня? Хіба то риба? Бачили Ви, наприклад, ляща кіл на дванадцять? Сучасна іхтіологія про таке й не знає. Він там звався чебак. То була звичайна риба. І було те не у доісторичні часи, а всього лише якихось сорок - п`ятдесят років тому. Так от, з 14-го року не стало й бичків з таранею. Причина? Війна. Ні, сама війна, слава Богу, туди трохи не дійшла, хоча дуже поривалася, але військових було багато, проводили навчання, стріляли у море ... Риби тепер нема, не знаю, що буде цього літа. Бички мене цікавлять не сильно, більше моїх котів, а я полюбляю тараню. Тепер ближче до діла. Років п`ятнадцять назад я випадково купив вудку, яка, як мені здалося, підходить для ловлі тарані. Нажаль, на цьому форумі зараз викласти фото неможливо, тож я лише дам її назву, а ви самі знайдете її зображення у інтернеті і роздивитесь. Зветься вона: mikado roundabout. Вона така, як гвинтивка з багнетом (не плутати з багетом). Знайшли? Подивилися? Зверніть увагу на той багнет. Отой багнет і є первинний винахід.


Последний раз редактировалось Карай Ср фев 19, 2020 15:21, всего редактировалось 3 раз(а).

Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: Ср фев 19, 2020 00:17 
Не в сети
Сазан
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Чт окт 16, 2008 18:59
Сообщения: 142
Откуда: Харків
Возраст: 59
Благодарил (а): 3 раз.
Поблагодарили: 56 раз.
Продовжую. Що собою являє той багнет? На кінцівці “тюльпан”, але не звичайний загнутий, а прямий, розігнутий. І крім того, сигналізатор клювання з пласкої пружини з одного боку прикріплений до вудки, а на кінці з таким самим розігнутим “тюльпаном” - кільцем. Первинно вудка mikado roundabout призначена для прямовисного лову з льоду на балансир чи на блишню. Тараня ловиться теж прямовисно з човна. Тож, вудка як бортова працювала добре (сигналізатор клювання - саме те, що треба), але була дуже делікатною і швидко загинула. Проте мій батько узяв цю конструкцію за основу і зробив вудки, якими користуємося усі ці роки. Що він зробив? Він використав китайські спінінгоподібні вудки “Сrocodile” довжиною 1,2 метра, що складаються з двох частин. Між останнім проводовим кільцем та “тюльпаном” закріпив шматок годинникової пружини (пружина розвернута дугою у інший бік ніж на mikado roundabout) з припаяним на кінці кільцем, а “тюльпан” випрямив. Тобто відтворив багнет mikado roundabout. Саму вудку зібрав розвернутою на 180 градусів, а саме, кільце комелю (воно там оде єдине) “дивиться” донизу, а усі інші вгору. Волосінь проходить від котушки у кільце комелю, потім вздовж вудки у притул, далі через наступні кільця, у кільце сигналізатора, і на останок у “тюльпан”. Ну і нарешті прийшла моя черга творити. А я просто використав батькове творіння у фідерно-пікерній риболовлі: і ті вудки 1,2 метри довжиною і з човна, і з берега, і спеціально зроблені, і дороблені фідерні вудилища тощо. З тих пір, я не користуюсь звичайними фідерними та пікерними вудками (вони у мене теж є), бо ці зручніші. І вам ражду хочаб спробувати. Я навчу, як дуже просто доробити звичайний фідер-пікер так, щоб у разі потреби його легко було повернути у первісний стан. Ні, звичайно, якщо Ви гурман квівертипу, то це не для Вас. Чим ця вудка зручніша? Місця на березі треба зовсім мало, бо вудка спрамована не у бік, а прямо. Можна прокинути навідь у прогалину між комиші. Волосінь, чи нитка не парусить на вітрі, бо вудку можна нахилити до самої води. Зручно використовувати з човна та тримаючи у руці, що майже неможливо при використанні звичайних фідерно-пікерних вудок. Зручно використовувати одночасно дві такі вудки.


Последний раз редактировалось Карай Ср фев 19, 2020 15:18, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: Ср фев 19, 2020 15:14 
Не в сети
Сазан
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Чт окт 16, 2008 18:59
Сообщения: 142
Откуда: Харків
Возраст: 59
Благодарил (а): 3 раз.
Поблагодарили: 56 раз.
Як для випробувань зробити багнет-фідер не псуючи вудок? Дуже просто. Для цього треба взяти звичайну фідерну вудку, а замість квівертипу використати багнет. З чого зробити багнет? Ну, наприклад, зі зламаного квівертипу. Недолік такої конструкції те, що звичайний фідер трохи задовгий. З власного досвіду стверджую, що оптимальною довжиною човнового багнет-фідеру є 1,2 метри, а берегового до 3 метрів. У мене зараз човнові два саме такі, а берегові перероблені Magnum black boat feeder 210. Продукціє під брендом Flagman я вкрай не задоволений, але поки що нічого кращого не знайшов. Перевагою багнет-фідеру, виготовленого зі звичайнної фідерної вудки, є те, що багнетів можна зробити кілька з різною пружністю та довжиною пружин сигналізаторів, а отже у разі рибальства у різних умовах мати можливість використовувати найбільш придатний. У разі потреби можна швидко відновити фідер у первісний вигляд повернувши на місце квівертип.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 3 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron