Рыболовные снасти - своими руками!
Ответить

Re: Отливаем груз

Вт мар 19, 2013 14:35

Colonel писал(а):Владимир1
Очень неплохо бы после этого грузила поместить на сутки в мыльный или содовый раствор с целью устранения запахов свежего литья.

Ну это само собой. Я промываю в горячей воде, потом сушу на балконе несколько дней. Жена уже привыкла... :D

Re: Отливаем груз

Вт мар 19, 2013 21:22

Если очень хочется кушать, то я рубаю резво салаты и мясо в кафе, где на соседнем столе стоит пепельница с бычками.
А если не голодный, то могу взять стакан минералки и ворчать по поводу окружающего запаха.
:wink:

Re: Отливаем груз

Вт мар 19, 2013 22:27

Андрей Комарь
Эх, не голодали вы, товарисч! Тогда и черный хлебушек за пряник идет! :lol:
Андрей, с нашим перекормленным рыбом каждая мелочь будет иметь значение, в том числе запах, цвет и др. и пр.

Re: Отливаем груз

Пн мар 25, 2013 08:57

Одним з найоптимальніших способів фарбування саморобних грузил, як уже я говорив раніше, являється порошкове фарбування. Ця фарба має відмінну атмосферну стійкість, хороший протикорозійний захист, механічну міцність, підвищену стійкість до стирання, відсутність запаху, екологічно чиста, відносно дешева, легко роздобути в будь-якій фірмі, що займається полімерним фарбуванням, головне вгадати з кольором. Мені вигоріло не дорого придбати «спеціальну» трьох основних кольорів. З нею і будемо бавитись.

Все що треба для порошкового фарбування в домашніх умовах.

IMG7106jpg_3726407_7496974.jpg


Саме важке в порошковому фарбуванні, це домовитись з дружиною, щоб підпустила до плити. Хоча там страшного нічого немає, але специфічній жіночій логіці зрозуміти це важко. Тому шоколадка в наборі необхідних інструментів присутня не дарма.
Робота починається з того, що необхідно розігріти грузила. Дехто практикує нагрівання грузила над відкритим полум’ям, але мені зручніше і швидше це робити в духовці при температурі 150-200 градусів. На всякий випадок необхідно духовку застелити папером. У випадку «перебору» з порошком фарба може скапувати з грузила, тому краще перестрахуватись.

IMG7107jpg_2881288_7496990.jpg


Тепер про саму фарбу. Порошкова фарба дуже дрібно фракційна. Навіть при наглухо закритих вікнах та дверях якась невідома сила заставляє її літати. Тому бажано застелити папером трохи більшу площу, ніж в зоні самої роботи. І не дай бог вам чхнути біля порошкової фарби. Незабутні враження гарантовані. Також порошок не любить вологи, тому всі предмети повинні бути сухі.

Плоскогубцями достаємо по черзі грузила і за допомогою ситечка посипаємо порошком з усіх сторін.

IMG7119jpg_5356929_7497014.jpg


Якщо не вдалось з першого разу повністю обсипати все грузило – не страшно. Його можна помістити в духовку і через деякий час знову підсипати порошку в не зафарбоване місце.

IMG7110jpg_5481721_7497053.jpg


Головне не переборщити. Через занадто грубий шар фарба може відколотись, вплинути на баланс грузила, зрештою просто зіпсувати зовнішній вигляд. Чим тонший шар фарби – тим краще.

При наявних декількох кольорів фарби, їх можна змішувати в різних пропорціях і отримувати необхідний для конкретного дна колір.

1jpg_5124337_7497271.jpg


Як на мене, найкращий колір вийшов вже в процесі прибирання, коли я змітав з паперу залишки різних кольорів і міксів в одну кучку. Вийшов колір геть як вода в нашому гідропарку.

Полімеризація фарби проходить не довго, 4-6 хвилин і грузило можна діставати для корекції фарбування або для охолодження. До речі, слід не забувати що грузила гарячі, тому потрібно бути обережним. Для охолодження грузила слід так само підвішувати на будь-чому на декілька хвилин.

IMG7152jpg_4866556_7497387.jpg


Ось так за годину часу, з 6:20 до 7:20 ранку, поки кохана додивлялась солодкі сни використовуючи законний вихідний і не бачила цей весь розгардіяж, попиваючи каву та одним оком поглядаючи як «гонять» ведучі топ-жиру, було пофарбовано декілька грузил в різні кольори. Нажаль старенькій мильниці не вдалося передати всю повноту кольорів, але в загальному зрозуміло.

IMG7138jpg_9944045_7497397.jpg


Тепер потрібно готувати сніданок, та в такий чудовий, весняний, сонячний день можна йти відкопувати з-під снігу гараж та доставати машину…

52 лютого… ой… 24 березня 2013 року.

IMG7135jpg_8464540_7497407.jpg
Последний раз редактировалось SK Пн ноя 03, 2014 13:34, всего редактировалось 1 раз.
Причина: Перезагрузил фотографии в базу ХАРПа

Re: Отливаем груз

Пн мар 25, 2013 09:06

Гран-мерси за подробное описание процесса! :smt023

Re: Отливаем груз

Пн мар 25, 2013 09:06

Спасибо. Очень наглядно и доходчиво!

Re: Отливаем груз

Пн мар 25, 2013 09:17

Маленькое дополнение по предварительному разогреву грузил. Вполне можно воспользоваться феном (любимая все равно спит :lol: ). Несколько шумновато, но менее травмоопасно, чем разогрев в духовке или на открытом огне.

Re: Отливаем груз

Пн мар 25, 2013 09:31

Colonel писал(а):Маленькое дополнение по предварительному разогреву грузил. Вполне можно воспользоваться феном (любимая все равно спит :lol: ). Несколько шумновато, но менее травмоопасно, чем разогрев в духовке или на открытом огне.

феном я не пробував, але маю думку і готовий з впевненістю її озвучити, що з феном не буде досягнуто необхідного результату. не вистачить температури. хіба будівельним, чи як він там називається, і то навряд чи, так як нагрівання буде тільки з обного боку і грузило прийдеться крутити. не впернений що це безпечно. прогріватись буде не рівномірно а тільки ззовні. швидко охолоне не розтопивши фарбу. да і мороки багато. необхідно одне грузило нагріти, посипати, знову гріти фарбу. потім братися за нове грузило. з духовкою все дуже просто - поки одне грузило посипаєш, друге гріється, а третє полімеризується - конвеєр тскць, і ніякої безпеки для здоровя немає. а попектися при неуважності можна і феном.
з повагою.

Re: Отливаем груз

Пн мар 25, 2013 09:41

Вам виднее. Я феном прогревал объемные металлические части перед пайкой, получалось.

Re: Отливаем груз

Пн мар 25, 2013 10:10

як я і казав, це всього лиш моя субєктивна думка, і я просто рекомендую як вважаю за краще. ми всі дорослі хлопчики і вирішуємо самі шо і як робити.

Re: Отливаем груз

Пн мар 25, 2013 10:14

Боже упаси, никак не хотел поставить под сомнение ваше авторитетное мнение!

Re: Отливаем груз

Сб май 18, 2013 10:36

Повністю згідний,що грузила, це-розхідний матеріал,і їх завжди бракує.Хотів коротко,але не знаю,чи вийде.Не закликаю тут виготовляти "кордовські" гачки з голок для вишивання,чи лідкори з гумок від домашніх трусів...Але деякі речі можуть достойно конкурувати з "фірмою",і приносити самозадоволення.Для прикладу,-я отримував море задоволення ,коли ловив форель на муху власного виробництва,при цьому була купа подібних,куплених в магазині,-думаю,що багато хто мене зрозуміє...Якщо є дві руки,і ростуть вони не з ...(хоча,кажуть,якщо руки золоті,то все рівно звідки вони ростуть..)Тепер про грузила.Якщо не в комерційних цілях,то мій спосіб виготовлення грузил-повністю задовільний.
Для початку купуємо "фірмовий"груз і з допомогою штангеля,канцелярського ножа,шліфпаперу і технічного(твердопористого) пінопласту робимо макет.
P4300343.jpg


Макет робимо в "мінусі"по габаритах.Це потім врахується при виготовленні гіпсової форми.Форму виливаємо з гіпсу в сірниковій коробці(або щось подібне) з двох частин.
P4300340.jpg


При цьому занурюємо макет в рідкий гіпс на 1мм глибше від поперечної осьової лінії макету.Тут головне вловити момент,коли гіпс буде сметаноподібної густини.Після висихання двох частин шліфуємо їх на плоскій поверхні для максимально ідеального стикування(тут і знімається цей зайвий 1 мм).Щоб гіпсова форма послужила довше-читаємо http://hand-hobby.ru/2012/02/07/neskolk ... s-tverdym/ Особисто я використовую для розведення гіпсу клей ПВА.Ця моя форма
P4300334.jpg


витримала 15-20 виплавок.Коли готові дві половинки,вставляємо пінопластовий макет для суміщення,по діагоналі в двох місцях сверлимо на малих оборотах тонким свердлом отвори.В отвори вставляємо два направляючі штиря(цвяшки).
P4300335.jpg


Форма готова для виплавки.В моєму варіанті вага грузила 74-76гр.Для мене достатньо 4-5 різних форм.А потім фарбуємо порошковою фарбою.Тут вже діло фантазії... До речі,фарбую з допомогою промислового фена,тримаючи грузило за вушко медичними щипцями.
P4300339.jpg


1-оригінал,2-виплавка,3,4,5-варіанти фарбування
Буду радий,якщо знадобилося!
Ответить